Strona Główna ˇ Linki ˇ Galeria zdjęć ˇ FORUM !
Nawigacja
Strona Główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Historia OSP
POWÓDŹ 2010
Zarząd
Sprzęt
Oznaczenia pojazdów
Dystynkcje
Patron
Filmy
Informacje o OSP
Umundurowanie
Kapliczka
Tablica alarmowa
Remiza
Mapa Sokolnik
FORUM !
SALA OSP
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 7
Najnowszy Użytkownik: Corpoh41
Poradnik OSP
” Silny wiatr , burze , wichury
” Powódź
” Pożar
” Upały susze
” Mrozy i śnieżyce
” Wypadek drogowy
Galeria Zdjęć
Image and video hosting by TinyPic

KLIKNIJ ABY

PRZEJŚĆ DO

GALERII ZDJĘĆ !

OSP

Image and video hosting by TinyPic


Ranking Stron OSP


Ranking Stron Pożarniczych - oddaj swój głos!


WSPÓŁPRACA

ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE!
Image and video hosting by TinyPic

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokolnikach
ma zaszczyt zaprosić na
zebranie sprawozdawcze za rok 2014,
które odbędzie się 18 stycznia 2015r (niedziela)
o godz. 16.00 w Sali OSP Sokolniki.
Spotkanie opłatkowe Baranów Sandomierski 2015
Image and video hosting by TinyPic

Dnia 6 stycznia 2015 roku w Baranowie Sandomierskim odbyło się spotkanie opłatkowe na którym obecni byli strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu Tarnobrzeskiego i miasta Tarnobrzega. Spotkanie rozpoczęła uroczysta msza święta, później zgromadzeni strażacy oraz wszyscy zaproszeni goście udali się do Domu Kultury, gdzie odbyły się występy grup artystycznych z Sokolnik oraz Gorzyc. Następnie każdy udał się do remizy OSP w Baranowie Sandomierskim na poczęstunek.
ZDJĘCIA NA FACEBOOK'U!
facebook.com/strazsokolniki
Życzenia!
Image and video hosting by TinyPic

Pełnych miłości,
upływających w serdecznej,
rodzinnej atmosferze
Świąt Bożego Narodzenia
oraz wielu szczęśliwych dni
w nadchodzącym 2015 roku Strażakom
oraz Sympatykom straży
życzy Administracja oraz Zarząd OSP Sokolniki!
REGENERACJA AUTOPOMPY SFINALIZOWANA!
Image and video hosting by TinyPic

Dnia 15 grudnia 2015 roku w remizie OSP Sokolniki odbyła się kapitalna regeneracja autopompy zamontowanej na Starze 244. Nasz samochód gaśniczy był wyłączony z podziału bojowego przez około 5 miesięcy. Strażacy nie mogli liczyć na pieniądze z Urzędu Gminy Gorzyce za urzędowania Mariana Grzegorzka. Dopiero gdy urząd przejął Leszek Surdy udało się sfinalizować regenerację autopompy. Mieszkańcy Sokolnik znów moga liczyć na pomoc własnych strażaków, w zmaganiach z pożarami czy innymi niebezpiecznymi akcjami. Przez okres wyłączenia z podziału bojowego wysłużonego Stara , najczęściej akcje przejmowało sąsiedzkie OSP Trześń. 

FAŁSZYWY ALARM!!!
Image and video hosting by TinyPic

ZDARZENIE NR. 21/2014
Data zdarzenia : 2 SIERPNIA 2014r.
Godzina alarmowania : ok. 23:00
Miejsce akcji : Sokolniki
Rodzaj zdarzenia : Fałszywy alarm
Samochód : Star 244
Inne jednostki : -
ZAWYJĄ SYRENY!

Image and video hosting by TinyPic

Informujemy, że w dniu 1 sierpnia br. o godz. 17.00

zostaną włączone syreny alarmowe

w celu upamiętnienia

70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

NIEDZIELNY POŻAR!
Image and video hosting by TinyPic

ZDARZENIE NR. 20/2014
Data zdarzenia : 20 LIPCA 2014r.
Godzina alarmowania : ok. 11:37
Miejsce akcji : Sokolniki
Rodzaj zdarzenia : Pożar nieużytków na ul. Wiejskiej
Samochód : Star 244
Inne jednostki : JRG Tarnobrzeg
NASZ DRUH MŁODSZYM ASPIRANTEM!
Image and video hosting by TinyPic W dniu 27 czerwca 2014r. w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyła się uroczysta promocja Dziennego Studium Aspiranckiego Turnus Nr XXII oraz Zaocznego Studium Aspiranckiego Turnus Nr XXX w której udział wzięło 11 strażaków z naszej jednostki. Do promocji przystąpiło - z Dziennego Studium Aspiranckiego – 83 absolwentów, - Zaocznego Studium Aspiranckiego – 133 absolwentów. Łącznie na pierwszy stopień w korpusie aspiranckim – młodszego aspiranta zostało mianowanych 216 absolwentów w tym mł.asp. Paweł Baran- druh OSP Sokolniki. Promocję poprzedziła Msza św. w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dowódcą uroczystości był mł. bryg. Tomasz Kmak. Dzień wcześniej, tj. 26 czerwca 2014r. w Szkole Aspirantów PPS w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej dla absolwentów Dziennego Studium Aspiranckiego oraz zaświadczeń o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego Z.22 i Z.23 dla Zaocznego Studium Aspiranckiego. Świadectwa i zaświadczenia otrzymało 228 absolwentów wśród których znalazło się również oprócz strażaków Państwowej Straży Pożarnej 7 strażaków z jednostek ochrony przeciwpożarowej. Awanse na pierwszy stopień w korpusie aspiranckim absolwentom Studium Dziennego i Zaocznego wręczył w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz. Promocję w dniu 27 czerwca 2014r. oprócz rodzin absolwentów swoją obecnością zaszczyciło wielu znamienitych gości, wśród których wymienić można: posłankę na Sejm RP Panią Joannę Bobowską, Posła na Sejm RP Pana Józefa :Lasotę Komendantów Wojewódzkich PSP m.in. nadbryg. A. Mróz, - Komendant Małopolski, nadbryg. Bogdan Kuliga – Komendant Podkarpacki oraz Komendanci Miejscy /Powiatowi PSP jak również innych znamienitych gości.Jednym z elementów promocji było wręczenie przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej generała brygadiera Wiesława Leśniakiewicza w imieniu Kapituły Panu Krzysztofowi Janikowi byłemu Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji Medalu Honorowego im. Józefa Tuliszkowskiego. Promocje zakończyła defilada pododdziałów oraz defilada samochodów pożarniczych..
GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE TRZEŚŃ 2014
Image and video hosting by TinyPic
15 czerwca 2014 roku na boisku sportowym w Trześni odbyły się gminne zawody sportowo - pożarnicze. Licznie zgromadzona publiczność podziwiała sprawność bojową strażaków ochotników. Pierwsze miejsce w grupie „A” zajęła drużyna OSP Furmany. Wynik sztafety pożarniczej to 68,3 sekundy, a w ćwiczeniu bojowym 45 sekund-łącznie 113,3 punktów. Wynik drugiej drużyny OSP Trześń to 113,7 punkty. Na podium znaleźli się również strażacy z OSP Sokolniki. W grupie „C” wystartowały dwie drużyny z OSP Gorzyce i OSP Wrzawy - pierwsze miejsce zajęła drużyna kobiet z Gorzyc, a drugie z Wrzaw. W młodzieżowej drużynie pożarniczej (MDP) chłopców wystartowały trzy drużyny.W grupie MDP chłopców na podium stanęli druhowie z OSP Wrzawy, drugie miejsce druhowie z OSP Sokolniki i trzecie drużyna OSP Gorzyce. W młodzieżowej drużynie pożarniczej (MDP) dziewcząt wystartowały trzy drużyny , i tak: Drużyna OSP Sokolniki-I miejsce Drużyna OSP Wrzawy- II miejsce Drużyna OSP Gorzyce- III miejsce Tytuł „Najsprawniejszego Strażaka 2014 roku” zdobył zawodnik drużyny OSP Wrzawy- Damian Laskowski z wynikiem 68,5 s, miejsce drugie zajął Maciej Szpara z OSP Furmany zdobywając czas 72,4 s ,natomiast miejsce trzecie -Mateusz Rutyna z OSP Sokolniki z wynikiem 72,5 s. Zwycięskim drużynom pamiątkowe puchary i dyplomy wręczył Wójt Gminy Gorzyce- Marian Grzegorzek, Komendant Miejski PSP w Tarnobrzegu- brygadier Andrzej Babiec, Ryszard Nowocień -Prezes Zarządu Gminnego OSPRP w Gorzycach i Mirosław Pluta – poseł na Sejm RP.(gorzyce.itl.pl)
 
ZDJĘCIA NA FACEBOOK'U!
II PIKNIK RODZINNY!
Image and video hosting by TinyPic

W dniu 31 maja 2014 roku odwiedziliśmy szkołę podstawową w Sokolnikach, w ramach II pikniku rodzinnego, dostarczając niezapomnianych wrażeń dzieciakom. Przybliżyliśmy dzieciakom na czym polega praca strażaka, jak wzywać straż pożarną i w jakich sytuacjach nas alarmować. Zaprezentowaliśmy także sprzęt znajdujący się na naszych pojazdach oraz jego działanie. Dodatkową radość przyniosło dzieciom podanie prądu wody z linii gaśniczej. Uczniowie mogli także założyć hełmy czy specjalne ubranie strażaka oraz zadawały nam wiele ciekawych pytań, na które z chęcią odpowiadaliśmy. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że zostaliśmy z taką radością przywitani przez dzieci. Na II pikniku rodzinnym odbyło się też wiele ciekawych konkurencji, w których rywalizowały dzieci a także rodzice uczniów naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy ciekawej pogadanki mogli zapoznać się z wnętrzem naszych samochodów bojowych. Po wszystkich konkurencjach dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Obszerną galerię zdjęć z tego wydarzenia możecie zobaczyć na naszym fabebook'u pod adresem: www.facebook.com/strazsokolniki .

Dzień Strażaka!

Dnia 3 maja 2014 roku strażacy z Gminy Gorzyce obchodzili Dzień Strażaka. Obchody rozpoczęły się sobotnią uroczystą mszą, w Kościele pod wezwaniem św. Brata Alberta Chmielowskiego. Msza sprawowana była w intencji patrona strażaków Św. Floriana oraz wszystkich strażaków i ich rodzin.W trakcie mszy podziękowano za dotychczasową służbę dla strażaków obecnych, i również dla tych, którzy polegli podczas służby. Po zakończonej mszy głos zabrał Prezes OSP Orliska  – Jerzy Stachula, który podziękował wszystkim strażakom za trud włożony w pełnienie obowiązków strażaka. Swoje życzenia i podziękowania złożył także wójt Gminy Gorzyce - Marian Grzegorzek oraz przewodniczący Rady Gminy - Mirosław Kopyto. Później strażacy udali się na poczęstunek.

 

Już niebawem zdjęcia!

Strona 3 z 13 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Facebook !
WSPÓŁPRACA

Portal Strażaków - STRAŻACKI.PL

Szybka rejestracja
Login:
Hasło:
Potwierdź Hasło:
Adres Email:
Ukryć Email? Tak Nie
Przepisz kod:

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta
Podoba ci się nasza strona ?

Tak

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

AdminM
07/02/2012 23:05:06
smiley

tel.
Zauważyłeś pożar ? Dzwoń ! Image and video hosting by TinyPic
Twój adres IP

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie